آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (TOEFL) یک آزمون استاندارد شده برای شناسایی توانایی زبان انگلیسی افراد غیر انگلیسی زبانی است که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های ایالات متحده امریکا می باشند. این آزمون برای بسیاری از مؤسسات علمی و دانشگاه های سراسر دنیا قابل قبول می باشد. آزمون تافل در کنار آزمون آیلتس یکی از ۲ آزمون بزرگ زبان انگلیسی در جهان می باشد. این آزمون یکی از آزمون های ثبت شده سازمان خصوصی خدمات آزمون های آموزشی (ETS) می باشد که طراحی آزمون و مدیریت آن را بر عهده دارد. این سازمان علاوه بر برگزاری آزمون تافل و اعلام نتایج آن به شرکت کنندگان٬ نتیجه حاصل از آزمون را برای مؤسسات آموزشی و دانشگاه های مورد نظر شرکت کنندگان ارسال می دارد.
آزمون تافل دارای ۳ گونه امتحانی متفاوت شامل آزمون کتبی (PBT)٬ آزمون کامپیوتری (CBT) و آزمون اینترنتی (iBT) می باشد. آزمون کتبی تافل برای اولین بار در سال ۱۹۶۴ برگزار گردید و درحال حاضر و پس از پیدایش آزمون اینترنتی تنها در مراکز مشخصی برگزار می شود. آزمون کامپیوتری تافل در سال ۲۰۰۶ با آزمون اینترنتی جایگزین گردید و نمرات آن فاقد اعتبار می باشد. آزمون اینترنتی تافل با فراهم آوردن روشی جامع و دقیق٬ مهارت های چهار گانه زبان شامل مهارت های خوانش٬ شنیداری٬ گفتاری و نگارش را مورد ارزیابی قرار می دهد. در این روش توانایی زبانی شرکت کنندگان در مقیاسی از نمره ۱۲۰ سنجیده می شود. لازم به ذکر است که مدرک آزمون بین المللی تافل از تاریخ صدور آن به مدت ۲ سال معتبر خواهد بود.

برای ثبت نام در آزمون تافل اینترنتی می بایست به سایت موسسه ETS مراجعه کنید:

http://ets.org/toefl

تذکر:
– برای حضور در آزمون همراه داشتن اصل کارت ملی (سالم و بدون خدشه) و اصل پاسپورت که تاریخ انقضای آن سپری نشده باشد الزامی است و داوطلبانی که پاسپورت ندارند حتما باید علاوه بر اصل کارت ملی، کارت شناسایی معتبر دیگری مانند گواهینامه همراه داشته باشند. لازم به ذکر است به داوطلبانی که مدرک شناسایی معتبر نداشته باشند اجازه حضور در آزمون داده نمی شود.

– حتما نیم ساعت قبل از شروع برگزاری آزمون در مرکز حاضر باشید